Bliźniacze olejki: morelowy i migdałowy. W jakich produktach do włosów je znajdziesz?

Olejki: morelowy oraz migdałowy często są wymieniane po sobie, jeśli bierze się pod uwagę ich skład, stężenie, obecność witamin, delikatne działanie kosmetyczne, konsystencję oraz sposób pozyskiwania.

Olejek morelowy jest bardziej popularny, ponieważ pozyskuje się go z pestek znanej wszystkim i ogólnie dostępnej moreli. Jest on dużo tańszy i – podobnie jak olej ze słodkich migdałów – ma delikatny, przyjemny, nieco słodki zapach.

Olejek morelowy zaskakuje bogactwem witamin (A, B, E) oraz wysokim stężeniem kwasu oleinowego z grupy omega-9. Jest bardzo dobrze wchłanialnym olejkiem, który nie przeciąża włosów i nie pozostawia na ich powierzchni tłustej warstwy, a jedynie okluzyjny, mikroskopijny filtr, który uchroni kosmyki przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Olejek morelowy oraz jego bardziej nobliwa i ekskluzywna wersja, czyli olej ze słodkich migdałów świetnie chronią włos przed niszczącym działaniem toksyn ze środowiska oraz gorącym powietrzem suszarki.

Regularnie wykonywane olejowanie włosów sprawi, że olejek morelowy zregeneruje również skórę głowy oraz złagodzi wszelkie podrażnienia na jej powierzchni. Świetnie nabłyszcza włosy, wygładza ich strukturę, wzmacnia cebulki włosów i – przez dostarczanie im witamin bezpośrednio do wnętrza – naprawia ich strukturę oraz ułatwia modelowanie fryzury.

Olejek morelowy pozbawiony jest co prawda witamin z grupy B oraz D, które zawiera olej ze słodkich migdałów, ale pod względem kondycjonowania i upiększania włosów zachowują się one podobnie. Dzięki olejowaniu włosów nie grozi nam poparzenie skóry głowy podczas przebywania na słońcu,  ponieważ olejek morelowy łagodzi wszelkie podrażnienia.

Aby zapewnić włosom optymalną pielęgnację oraz zadbać o ich odbudowę, warto wprowadzić do łazienki olejek morelowy lub ten ekskluzywniejszy – ze słodkich migdałów. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych, dobrze opracowanych mieszanek, które – dzięki różnorodnym olejkom – dostarczają włosom wszystkich witamin, minerałów i dobrych kwasów tłuszczowych, jakich m potrzeba. Poniżej znajduje się zestawienie najbardziej interesujących produktów do pielęgnacji włosów, zawierających „migdałowe” olejki do włosów.

Olejek do włosów Nanoil - najlepszy produkt do pielęgnacji włosów

więcej na stronie nanoil.pl

Olejek do włosów Nanoil to najlepszy produkt do pielęgnacji włosów. W jego składzie przeważają naturalne olejki w dużej liczbie i stężeniu. Co więcej – jest to produkt ściśle nakierowany na „pragnienia” włosów i ich strukturę oraz wymogi. To sprawia, że precyzyjnie trafia w potrzeby włosów i dostarcza im akurat takich składników, jakich potrzebują. Olejek do włosów Nanoil to nie jeden produkt, ale 3, każdy o nieco innym składzie, dostosowanym perfekcyjnie do porowatości włosów. Delikatny, prestiżowy olejek migdałowy znajduje się w jednej z wersji olejku Nanoil (odnajdziemy go w wersji dla włosów zniszczonych i przesuszonych o wysokiej porowatości). Olejki Nanoil (wszystkie 3) zawierają dodatkowo substancje wzmacniające włosy i ich cebulki, hamujące wypadanie i zagęszczające włosy oraz przyspieszające ich wzrost. Ogromnym plusem Nanoil jest również to, że można go aplikować na wiele sposobów, zarówno w formie regenerującej kuracji, jak i upiększającej emulsji.

dove-advanced-hair-series-pure-care-dry-oilDove Advanced Hair Series, Pure Care Dry Oil
Marka Dove znana jest z dobrych produktów do pielęgnacji włosów. Od dłuższego czasu wydaje również olejki do włosów, a wśród nich godny uwagi produkt, w ładnej, szklanej i estetycznej butelce: Pure Care Dry Oil. W odróżnieniu od Nanoil nie nadaje się on niestety do olejowania skóry głowy, ponieważ zawiera kilka kontrowersyjnych składników (w tym alkohole), ale świetnie zadba o włosy – powinien być aplikowany na suche lub mokre pasemka od połowy ich długości. Olejek do włosów Dove Pure Care Dry Oil zawiera kilka drogocennych olejków, w tym delikatny olejek ze słodkich migdałów. Jego działanie wspierane jest przez olej słonecznikowy, przeciwstarzeniowy olej z pestek granatu oraz bardzo już osławione: olej kokosowy, oraz makadamia. Olejek Pure Care Dry Oil ma za zadanie pielęgnować włosy dojrzałe, które straciły kolor, kondycję i blask, często się puszą i potrzebują codziennej ochrony zarówno przed zniszczeniem, jak i starzeniem.

redken-diamond-oil-shatterproof-shine-intenseRedken Diamond Oil Shatterproof Shine Intense to olejek do włosów, który nie jest wyposażony w pompkę, tylko w precyzyjny zakraplacz, który pozwala dawkować niewielkie ilości produktu. Olejek Redken dobrze dba o włosy, ma niespotykany zapach, jest zamknięty w efektownej butelce z ciemnego szkła i zawiera szereg olejków poprawiających kondycję włosów: olejek kokosowy, jojoba, oliwę z oliwek, olej słonecznikowy, niespotykany olejek z nasion lnicznika siewnego oraz omawiany wcześniej olejek z pestek moreli. Skład Redken Diamond Oil sprawia, że jest to bardzo dobrze kondycjonujący i ochraniający włosy olejek, który perfekcyjnie dba o końce włosów i zapobiega ich puszeniu. Regularnie stosowany na włosy olejek Redken zapewni pasmom blask i sprężystość, zabezpieczy przed wysokimi temperaturami i wyraźnie poprawi kondycję oraz witalność kosmyków. Co więcej – olejek Redken może być stosowany zarówno na wilgotne włosy, jako odżywka bez spłukiwania, jak i na wysuszone już włosy, aby je zdyscyplinować, zabezpieczyć końce i ułatwić stylizację.