Olej z pestek moreli – na ratunek średnioporowatym włosom

Włosy potrzebują stałej opieki i pielęgnacji. Nawet te wyjątkowo zdrowe, grube i ciężkie potrzebują odżywienia, a co dopiero nieco osłabione pukle z tendencją do puszenia się, które bardzo łatwo jest zniszczyć przy nieodpowiedniej pielęgnacji?

Włosy średnioporowate wyglądają na w miarę zdrowe, puszyste i pełne kondycji pukle, które łatwo jest ułożyć i wystylizować. To jednak złudzenie. Wystarczy choć odrobinę je zaniedbać, aby zaczęły się wysuszać lub przetłuszczać, i aby ich łuski zaczęły coraz bardziej rozchylać się do zewnątrz. Takie włosy przy odrobinie nieuwagi tracą swoją kondycję. Zaczynają być łamliwe i matowe, wypadają, ich końce zaczynają się rozdwajać. Do niszczenia włosów przyczynia się nie tylko nieodpowiednia pielęgnacja. Niekorzystne warunki atmosferyczne, dym z papierosów, nieodpowiednia dieta, stres, toksyny pochłaniane ze środowiska… wszystko to sprawia, że pukle niszczeją, słabną, szybciej się starzeją.

Ratunkiem dla nich może być delikatny, ale bardzo skuteczny w działaniu olej z pestek moreli. Dzięki tłustej konsystencji i właściwościach średnio wnikających nie tylko zregeneruje włosy w ich wnętrzu, ale również stworzy na powierzchni włosa film, przez który nie dostaną się do wnętrza włosa toksyny i zanieczyszczenia. Olejek zawiera również naturalny filtr UV, który ochroni pukle przed słońcem. Olej z pestek moreli zawiera dobre kwasy tłuszczowe, w tym omega – 9 (66%) i omega – 6 (26%). Z tego względu nadaje się w głównej mierze do włosów o średniej porowatości, ale z powodzeniem mogą go przetestować panie, które mają wysuszone włosy o wysokiej porowatości. Jeśli nie są to pukle wyjątkowo zniszczone, na pewno polubią się one z delikatnym olejem morelowym. Warto wspomnieć, że olej morelowy zawiera witaminy A, B, E, które zapobiegają wypadaniu włosów, pomagają spowolnić procesy starzenia, hamują siwienie pukli i dostarczają składniki odżywcze do komórek skóry. Dzięki temu skóra głowy zyskuje odpowiednią pielęgnację i wolniej się starzeje. Olejek morelowy zapobiega również podrażnieniom na skórze, a nawet zwalcza łagodną formę łupieżu. Regularnie wykonywane olejowanie włosów za pomocą oleju morelowego zapobiegnie niszczeniu włosów i sprawi, że pukle będą zdrowe, mocne, błyszczące i odpowiednio odżywione. Olejek morelowy można stosować również jako serum na zniszczone, przesuszone końce.